Menü
Sepetiniz

Hakkımızda

Hoşgeldiniz

2014 yılında Türkiye’de kurulmuş bir medya şirketi olarak çalışmalarına başlayan firmamız günün şartlarına uygun olarak e-ticaret sektöründe emin adımlar büyümeye devam ediyor.

1990’lı yıllarda Dünya’da dijitalleşmenin hızla gelişmesi ve elektronik platformaların çoğalması, bir çok sektörü içine çeken bir ağ oluşturmuştur.

2000’li yılların başında milneyum olarak adlandırılan geçtiğimiz 100 yılın en önemli gelişmelerinden sayılan internet hemen hemen her sektörün ve kişinin kullanımında yerini almaktadır.

Dijital çağın hızlı gelişimine ayak uyduran firma sahibimiz Erdal Türksoy okul yıllarında okuduğu ekonomi dergilerinde geleceğin meslekleri arasında ve önümüzdeki 20 yıla damgasına vuracak oaln sektörün ise Bilgisayar ve türevleri olacağını gördü. Bununla ilgili olarak 1995 yılında Türkiye’de henüz bir çok yerde dos işletim sistemli Commader 64 bilgisayarlarla tanıştı. Bu bilgisayarların nasıl çalıştığı işlerimize nasıl etkiler uyandırdığı konularını araştırdı. Okul yıllarında bilgisayar labaratuar derslerinde çok bildiğini ifade edilerek  Bilgisayar öğretmeni tarafından dersten çıkarıldığı da olmuştur.

Bilgisayarların hayata girmesi öncelikle banka sektörlerinde yoğun kullanımı ve daha sonra işletmeler tarafından kullanılması 2005 yıllarına kadar devam etti.

1997 yılında medya sektöründe de dijital reklam seslendirmeleri alanında ilk çalışmalar yapıldı.Radyo reklamları kasetler yerine artık mp3 yada waw denilen ses dosyaları ile kaydedeliyordu.Dinleyiciler artık kasetten değil bilgisayar ortamında  müzikleri dinliyordu.

Türkiye’de internetin halen yavaş olduğu ama hızla geliştiği de bir gerçekti. Bizler bu süreçler geçilirken bir çok yeniliği de yakın takip etmeye gayret ediyorduk.

Yazılabilir Cd ve ilk Usb 128 megabayt kullanımı da 2000 li yılların başlarında hayatımıza girmeye başladı.

2002 yılından dijital yayıncılık alanında radyo sunumları, reklam seslendirmeleri, radyo programları ve ilk olarak 2003 yılında interne tüzerinden radyo yayıncılığı denemeleri yapıldı.

2003 yılındaki nternet bant genişliğinin az olması nedeniyle, yayınları encoder ile aktarıyorsunuz ama en fazla 5 kişi dinleyebiliyordu. Bu da yaptığınız işi biraz boşa çıkarıyordu.

2004 yılında Kastamonu’da Halk Eğitim Merkezi tarafından Web tasarım kursu açıldı. 8 kişinin katıldığı kursta, kurs neticesinde 8 kişiden biride Erdal Türksoy olmuştu.

2004 yılında web kursunu bitirmiş olsak da işletmeler henüz web ne demek, e ticaret ne demek, yayıncılık  ne demek pekte bunun farkında değillerdi.

2008 yılına kadar internetteki gelişmeleri takip etmeye ve dijital yayıncılık alanındaki çalışmaları da sürdürmüştük.

2008 yılında internet artık daha hızlıydı.Bir çok bilgisayarı uzaktan yönetebiliyor. İşleri bu şekilde de takip edebiliyorduk.

2008 yılı bizim için bir düşünme, bir atılım yapma, yılı olarak da kayıtlara geçmişti. Yaklaşık 15 ay süren askerlik süresinde bol bol düşünmüş bulunduğumuz yerdeki internet imkanlarından yararlanmış ve araştırmalarımızı geliştirmiştik.

2008 yılında aynı zamanda sürüncemede kalan eğitim hayatımızda lisans diplomasına erişmemizi kolaylaştıran bir yıl olmuştu.

2009 yılında evlilikle birlikte yıl sonuna doğru 5 Kasım 2009 yılında bir fikri ileriye taşımak  için dört arkadaş Özkan,Hakan, Oğuzhan  ve Erdal Türksoy internet televizyonculuğu fikriyle bir ivme kazandırmak istemişlerdi.

2009 yılında alınan alan adı kastamonutv.gen.tr olmuştur. Bu alan adı fazla uzun ömürlü olmadı. Birlikte başlayan arkadaşlar kısa zamanda bu fikirden uzaklaştılar ve internet televizyonculuğu Türkiye’deki ilk denemeleri arasına girdi. İstanbul’da bir firma ve istanbul’un kendi web televizyonu yanı sıra Anadolu’daki ilk örnekleri arasında www.kastamonutv.gen.tr sayılabilir.

Youtube 2008 yılında kurulduğu düşünülürse aslında büyük bir atılım olduğu hera halinden anlaşılabilir.

Şehrin dinamiklerinin bu doğrultuda gitmemesi ve çok düşünerek değil de maddi gücün bu işlerde olması nedeniyle İnternet televizyonu fikri yerini halen tüm sıcaklığı ile korumaktadır.

2009 yılında daha sonra www.kastamonunettv.com alan adıyla yola devam edilmiştir. Kısa videolar ve reklamlar, kısa haberler, bültenler ve açılışlar yayınlanmıştır.

2014 yılında 15 Şubat tarihinde firmalaşarak güven tazelemiş isim değişikliğine giderek. Türkiye’de ve dünya’da söz sahibi olmak üzerine bir yola çıkılmıştır.

2014 yılındaki ilk düşünce dünya litaratüründe de yer alan 2 harf, 3 harf,4 harf,5 harf kuralına göre isimler belirlenmiş ve www.akvim.tv olaran yayın hayatına devam edilmiştir.

2014 yılında www.akvim.net ve daha sonra www.akvim.com ile e ticaret sistemlerine yönelinmiş. İlk intenet satışını İzmir Seferihisar’da bulunan Ayşe Ergin isimli müşteriye gerçekleştirmiştir.

2014 yılında kurucumuz Erdal Türksoy yayıncılık alanındaki gelişmeleri yakından takip etmiş, dijital tv, dijital radyo, dijital alışveriş gibi bir çok sistemi bilgisayar programcılığında öğrendiği kodlama diliyle incelemiştir.

2018 yılının Ocak ayında canlı yayınların dünya’da yaygınlaşması ile Türkiye’de ilk deneyip yayın yapanlar arasındadır.

Faaliyetlerimiz halen devam etmektedir.

 

 

Hedeflerimiz

Daha bir güzel bir dünya için çalışıyoruz.öncelikli hedefimiz insanlığa sunulan tüm hizmetlerin akıllıca kullanılıp daha faydalı, daha verimli dönüşmesini sağlamak. Bir çok çalışma aslında uzun solukludur. Adım adım büyür.

 


Misyonumuz

Dünya var oldukça üretim olacaktır. Üretim var oldukça da reklama her zaman ihtiyaç olacaktır. Büyüyen bir firma olmak isterseniz reklamlara mutlaka bütçe ayırmak gereklidir. Bizde bu şekilde yapma gayretindeyiz.

 

 

Vizyonumuz

Dijital çağda bilgiye ulaşmak çok kolay, uygulayıp hayata katmak biraz zaman alsada her şeyin artık dijital dünyada olduğunu görmek gerekir. Bizde akvim firması olarak bu alandaki gelişmeleri yakından takip diyoruz. Çalışanlarımızla birlikte mutlu bir dünyaya yol alıyoruz.